Правила зосередженої роботи — Old York Times #9
А ще багато рекомендацій подкастів — і книжка про те, чому всі брешуть
Привіт!
Цього тижня у розсилці Old York Times:
розповідаємо про кілька цікавих нових випусків наших улюблених подкастів;
приносимо статтю про правила зосередженої роботи за книжкою «Не турбувати» Кела Ньюпорта;
радимо книжку про те, як пошукові запити Google знають про нас більше, ніж ми самі.
Рекомендації тижня
Наші давні читачі знають про нашу любов до англомовних подкастів. У Телеграм-каналі ми двічі публікували підбірки наших улюблених подкастів (один • два), а ще кілька підбірок робив Антон (приклад).
Сьогодні у рубриці рекомендацій Антон рекомендує кілька нових випусків наших улюблених подкастів. Більшість із них також можна не лише прослухати, а й прочитати, якщо ви раптом не поділяєте нашої любові до цього медіуму.
1. Чому ми витрачаємо настільки багато часу на імейли? Чому деколи здається, що месенджери заміняють собою справжню роботу? І що з цим робити?
Американський автор Кел Ньюпорт написав про це нову книжку “A World Without Email”. Про неї він поговорив із Езрою Кляйном — автором подкасту Ezra Klein Show, який тепер виходить у New York Times1.
Попередню книжку Ньюпорта «Не турбувати» про правила зосередженої роботи я переказував раніше. А тим часом купив і почав читати “A World Without Email”; можливо, ще напишу про неї детальніше.
Тривалість: 55 хвилин
2. Що буде, якщо доручити написання законів не професійним політикам, а випадково обраній групі людей, яка репрезентативна населенню країни? Французько-американська дослідниця Елен Ландемор вважає, що це допоможе досягнути повноцінної демократії, у якій усі громадяни будуть представлені по-справжньому.
Про те, як можна було б досягти «справжньої» демократії, Ландемор написала книжку — і розповіла для Ezra Klein Show.
Тривалість: 44 хвилини
3. Інтерв'ю принца Гаррі і його дружини Меган, яке вийшло минулої неділі, наробило багато шуму. Вони розказали багато скандальних подробиць про британську королівську родину (наприклад, фактично звинуватили деяких своїх неназваних, але високопоставлених родичів у расизмі).
Що ці події кажуть нам про британське суспільство і місце у ньому королівської родини? Подкаст The Daily розповідає про це і ставить інтерв’ю Гаррі і Меган в історичний контекст — порівнює із схожим інтерв’ю принцеси Діани 25-річної давності.
Тривалість: 34 хвилини
Розшифровку ще не підготували, але можете прочитати статтю New York Times на цю тему
4. Здається, меми про те, що Білл Гейтс придумав коронавірус, аби чипувати весь світ, уже популярніші за саму по собі конспірологічну теорію.
Звісно, насправді Гейтс нікого не чипує — але зрозуміло, звідки ноги у цієї теорії: за останні десятиліття засновник Microsoft став найбільш впливовою людиною з-поза урядових кіл у сфері глобальної охорони здоров’я.
Гейтс давно займається вакцинацією, а з початком пандемії він став однією з ключових фігур у глобальній ініціативі Covax, метою якого є забезпечити розвиткові країни (зокрема Україну) вакцинами від ковіду.
У випуску The Daily два журналісти New York Times переказують своє розслідування про роль Гейтса у глобальній вакцинації.
Тривалість: 33 хвилини
5. Недавно я радив у Телеграмі лонгрід від New Yorker про Наглядову раду Фейсбуку — панель із незалежних експертів, яка прийматиме фінальні рішення з питань модерації контенту. Наприклад, чи розбанити Трампа.
Якщо вам лінь читати цю статтю (або прочитали і хочеться більше на тему) — раджу цікаве інтерв’ю із її авторкою Кейт Клонік для подкасту The Weeds.
Тривалість: 50 хвилин
Розшифровки подкасту немає, але можете прочитати саму статтю Клонік
6. Ключова функція Твіттеру, яка відрізняє його від інших конкурентів — унікальний формат 140-символьних повідомлень. Але компанія розуміє, що на одних твітах не проживеш, і за останні місяці анонсувала багато нових продуктів — Fleets (аналог сторіс), Spaces (аудіопростори, схожі на Clubhouse), Super Follows (щось схоже на Patreon); купила компанію Revue, яка займається імейл-розсилками.
Про те, як Твіттер будує нові продукти і з якими проблемами при цьому стикається, автор подкасту Decoder Нілай Пател поговорив із топ-менеджером компанії Кейвоном Бейкопуром.
Тривалість: 75 хвилин
До речі, я звернув увагу, що усі подкасти із цих рекомендацій — як і більше половини з усіх подкастів, які я слухаю загалом — створені двома великими медіакомпаніями: The New York Times і Vox Media. Хочете порекомендувати неочевидний англомовний подкаст від незалежного видання для читачів нашого каналу чи розсилки? Напишіть нам.
Стаття тижня
Як працювати не відволікаючись на соцмережі: 7 правил зосередженої роботи за книжкою «Не турбувати» Кела Ньюпорта
Якщо треба було б вибрати одну книжку, яка найбільше вплинула на мій спосіб мислення за останній час — це, мабуть, була би «Не турбувати» (Deep Work) Кела Ньюпорта.
Ньюпорт пише про зосереджену роботу: чому в сучасному світі так важливе вміння працювати сконцентровано і зосереджено, чому все менше людей це вміння мають — і як його в собі розвинути.
Сьогодні згадуємо статтю про сім правил зосередженої роботи із книги Ньюпорта.
Ми не хотіли скорочувати статтю, щоб вона помістилася в імейл, тому читайте її повністю за лінком ==> Читати статтю
Антон
Книжка тижня
Рекомендація від Захара
Усі люди брешуть. Ми хочемо здаватися кращими світу — і навіть самим собі. Однак історія інтернет-пошуку може видати багато наших таємниць. Сьогодні рекомендую книгу американського науковця Сета Стівенса-Давідовіца «Усі брешуть, але інтернет знає твої думки» (українською вийшла у видавництві K-Fund).
Стівенс-Давідовіц багато років досліджував тренди пошукових запитів та записував головні знахідки про пошукові інтереси людей. Один із багатьох прикладів — попри стереотип, що чоловіки завжди більше хочуть сексу, запити на кшталт «мій хлопець не хоче сексу» значно популярніші за запити «моя дівчина не хоче сексу».
Якщо цікаво дізнатися більше, раніше ми переказували цікаві знахідки з книги в нас каналі.
Раніше я кілька разів рекомендував Ezra Klein Show як один із моїх улюблених подкастів. Тоді він виходив у Vox, а зараз перезапустився у NYT. Формат не змінився — зате з’явилися повні розшифровки випусків!
Цікаво!
Клас!